English

Ejband

John Mahon Czech FanPageDavey johnstone czech FanPageGuy Babylon Czech fanPage

NEWS

Počítadlo

TOPlist

Facebook

Talismany

Pro plnou velikost klikni

Awards

From Heleca

O mě

Jak to začalo

Moje první setkání s Bobem Birchem

Boba Birche jsem poprvé viděl ze záznamu, v roce 1992. Eltonovu kapelu jsem komplexně rád neměl, trochu šla mimo mne, pouze někteří mne slovili tak, že jsem byl ochotný jim věnovat větší pozornost i mimo koncerty. Samozřejmě jako snad každý fanoušek Eltona Johna jsem byl okouzlený Guyem Babylonem, měl jsem rád Nigela a i Daveyho, ostatní mi nic moc neříkali, i když každý z nich byl úžasný hudebník. Takže jsem kapele nevěnoval příliš velkou pozornost. 

Příchod Boba do kapely to ale změnil. Nijak na sebe nepoutal pozornost, nějakými "kousky", ale svojí hrou na basu mne doslova uchvátil, z lehkostí, jakoby měl na dlani motýla ovládal těžký bručivý nástroj, tak dokonale, že ševelil uchu a s mistrovskou genialitou konkuroval dost dobrému kolegovi, tehdy na to byli ještě dva. Bob ale nehrál "druhou" ale hlavní basu, i když o tohle vůbec nikdy nešlo. Každý člen má své části a úkoly, nikdo není první ani druhý, když to řeknu jednoduše. Nic, naprosto nic se mi nevyrovnalo a já snad celý koncert koukal jen na něj. 

Víte, basa někdy vypadá, že není slyšet, ale je velmi důležitá a není vůbec žádná sranda ten její kapelový part, patří mezi důležité nástroje pro rytmus, "podbarvuje" hudbu a tohle... Bob byl úchvatná ozdoba každé písně. Všechny s ním dostávali nový šmrnc. Jistě, napsané byly fantasticky, ale tohle jim dodávalo ještě mnohem víc. Někdo jako Bob kapele chyběl. A já byl naprosto fascinovaný.

Mimo hudební genialitu ještě z Boba Birche vyzařoval klid, mír, který se přenášel s každým tónem do mne, a také neuvěřitelná síla chuť zůstat silný a cokoliv zvládnout. Bobův klid a vyrovnanost pomáhala mně udělat totéž v sobě a to se mi moc líbilo. Král basy mne dokonale polapil a já začal pátrat po nějakých informacích a stal se jeho nejskalnějších fanouškem.